Loading Schedules

Schedules Search and Views Navigation

Find Schedules

Events Views Navigation

Schedules Search

Times

Class Category Group Fitness

Instructors

Schedules for week of March 18, 2019

Week Navigation

Print Schedule
Hours
Monday 18
Tuesday 19
Wednesday 20
Thursday 21
Friday 22
Saturday 23
Sunday 24
All Day
 
 
 
 
 
 
 
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
Cycle 45

6:15 am - 7:00 am
Rhian

Yoga II/III

7:15 am - 8:15 am
Laura

Total Body Conditioning

8:45 am - 9:45 am
Jennifer

Mat Pilates

10:00 am - 11:00 am
Jennifer

Senior Strength

11:15 am - 12:15 pm
Will

LIVESTRONG® Graduates ($5)

12:00 pm - 1:00 pm
Ramon

Yoga II/III

12:30 pm - 1:30 pm
Chantal

Teen Fit Club ($5)

4:30 pm - 5:30 pm
Jeremiah

Cycle 45

6:15 pm - 7:00 pm
Ali

Mat Pilates

7:15 pm - 8:15 pm
Toni

TRX

6:00 am - 7:00 am
Martha

Boot Camp

6:15 am - 7:00 am
Rolando

Yoga II/III

7:15 am - 8:15 am
Suzanne

TRX

8:30 am - 9:30 am
Jan

Cardio Dance

8:45 am - 9:45 am
Danette

Techno Circuit

9:00 am - 10:00 am
Debbie

MB Flexibility (Mind & Body)

10:00 am - 11:00 am
Daniel

TRX

10:30 am - 11:30 am
Debbie

Yoga I

11:15 am - 12:15 pm
Daniel

Cycle 45

12:30 pm - 1:15 pm
John

T’AI CHI

2:00 pm - 3:00 pm
Chris

Boot Camp

5:30 pm - 6:15 pm
Rhian

Yoga II/III

6:30 pm - 7:30 pm
Daniel

Karate

7:45 pm - 8:55 pm
Sensei John

Cycle 45

6:15 am - 7:00 am
Betsy/Erica

Yoga II/III

7:15 am - 8:15 am
Daniel

TRX

8:30 am - 9:30 am
Jan

Total Body Conditioning

8:45 am - 9:45 am
Jeremiah

Mat Pilates

10:00 am - 11:00 am
Sylvia

Senior Strength

11:15 am - 12:15 pm
Will

MPR Closed

1:00 pm - 2:00 pm

Pranic Healing

1:45 pm - 2:45 pm
Chantal

Kids Yoga

4:15 pm - 4:45 pm
Taran

Teen Fit Club ($5)

4:30 pm - 5:30 pm
Jeremiah

Cycle 45

6:15 pm - 7:00 pm
Justin

Boot Camp

6:15 am - 7:00 am
Rolando

TRX

6:15 am - 7:15 am
Martha

Yoga II/III

7:15 am - 8:15 am
Danette

TRX

8:30 am - 9:30 am
Jan

Zumba

8:45 am - 9:45 am
Danette

Techno Circuit

9:00 am - 10:00 am
Debbie

MB Flexibility (Mind & Body)

10:00 am - 11:00 am
Daniel

TRX

10:30 am - 11:30 am
Debbie

Yoga I

11:15 am - 12:15 pm
Daniel

T’AI CHI

2:00 pm - 3:00 pm
Chris

Boot Camp

5:30 pm - 6:15 pm
Rhian

Yoga II/III

6:30 pm - 7:30 pm
Laura

Karate

7:45 pm - 8:55 pm
Sensei John

Cycle 45

6:15 am - 7:00 am
Betsy/Erica

Yoga II/III

7:15 am - 8:15 am
Daniel

Total Body Conditioning

8:45 am - 9:45 am
Cindy

Mat Pilates

10:00 am - 11:00 am
Sylvia

Senior Strength

11:15 am - 12:15 pm
Martha

Healing Mind / Body Yoga

12:30 pm - 1:30 pm
Taran

Preschool Movement

3:15 pm - 4:15 pm

Yoga II/III

10:00 am - 11:00 am
Suzanne

How We Roll: Foam Rolling Workshop

2:00 pm - 3:30 pm
Dr. Ryan

Yin Yoga

12:15 pm - 1:30 pm
Hayley

ZUMBA® GOLD-TONING

1:45 pm - 2:45 pm
Shu-Zu

Gentle Yoga

4:15 pm - 5:15 pm
Andreya

+ Export Events
Translate »